O mně

Kdo jsem

Jsem Eva, lektorka němčiny online. Pomáhám Čechům a Slovákům překonat jazykovou bariéru, která je často nepříjemnou realitou stěhování do cizí země.

Mám vystudovaný bakalářský obor Německý jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a aktuálně dokončuji navazující magisterské studium Učitelství německého jazyka pro střední školy na filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Propojuji obchodní němčinu a obecnou němčinu, abyste zazářili u pracovního pohovoru nebo na úřadě, ale zároveň si byli schopni popovídat s kamarády o běžných tématech.

Na mých hodinách budete hodně mluvit, protože je to nejúčinnější způsob, jak odbourat blok z komunikace. Kromě klasické výuky připravuji také studenty na maturitní zkoušku a jazykové certifikáty Tecl a Goethe. Učím studenty zamilovat si jazyk a nebát se mluvit.

Moje začátky

Na víceletém gymnáziu jsem si jako druhý jazyk zvolila španělštinu, ale po pár měsících jsem přehodnotila situaci a přešla na němčinu. Začátky nebyly nejlepší – ve skupince němčinářů jsem byla nejen nejhorší, ale vytvořila jsem si k jazyku i odpor. Zlomila jsem to až intenzivní mimoškolní přípravou, která moji němčinu nejen dramaticky zlepšila, ale pomohla mi k ní vytvořit silné pouto.

Učit jazyky jsem začala v 16 letech, kdy jsem většinu času po vyučování seděla v knihovně a pomáhala s přípravou mladším žákům. Po studiu gymnázia jsem se rozhodla pro studium německé filologie. Na vysoké škole jsem si němčinu zamilovala ještě víc a během studia se stala mou prací.

Jak učím

Hodiny jsou různorodé a zaměřené na všechny aspekty jazyka – mluvení, slovní zásobu, porozumění textu i poslech. Ve výuce mě baví kombinovat různé materiály, zdroje, být kreativní a improvizovat. Jsem ráda, když do hodin studenti donesou kousek svého světa – citát, co viděli na internetu, reklamu z německého obchodu, které nerozumí nebo zprávu od šéfa.  V hodinách propojuji gramatické jevy s každodenními situacemi, které Vás potkají na pracovišti, v obchodě, u doktora nebo u obávané obchodní schůzky.

Jsem trpělivá, takže pokud vám látka nepůjde, vyzkouším všechny různé metody a způsoby, jak vás dostat k vysněnému cíli. Baví mě ukazovat jazyk, kulturu a historii německých zemích, zkoušet nové metody výuky a interaktivní materiály. Budu Vám doporučovat seriály, knížky, webové stránky a další zdroje na procvičení němčiny. Pokud Vás něco z toho neosloví nebo bude nudit, nutit vás k tomu určitě nebudu, aktivitu nahradíme něčím, co je pro vás zajímavější.

Nejvíc mě potěší, když mi studenti s radostí povídají, jak se jim podařilo objednat oběd v restauraci, domluvit návštěvu lékaře nebo rozuměli oblíbenému filmu v originále. To je pro mě nejlepší odměna, která mě motivu, abych na sobě neustále pracovala.

Standardně učím formou 50minutové lekce nebo vedu samouky pomocí jazykového mentoringu.

Vše, co potřebujete k výuce, je připojení k internetu a chuť se učit.