O mně

Kdo jsem

Jsem lektorka německého a anglického jazyka. Pomáhám Čechům a Slovákům překonat jazykovou bariéru, která je často nepříjemnou realitou stěhování do cizí země.

Snažím se rozmluvit věčné začátečníky nebo pomoct s přípravou na pracovní pohovor v zahraničí.

Dále připravuji studenty na maturitní zkoušku a jazykové certifikáty. Učím studenty zamilovat si jazyk a nebát se mluvit.

Moje začátky

Na víceletém gymnáziu jsem si jako druhý jazyk zvolila španělštinu, ale po pár měsících jsem přehodnotila situaci a přešla na němčinu. Začátky nebyly nejlepší – ve skupince němčinářů jsem byla nejen nejhorší, ale vytvořila jsem si k jazyku i odpor. Zlomila jsem to až intenzivní mimoškolní přípravou, která moji němčinu nejen dramaticky zlepšila, ale pomohla mi k ní vytvořit silné pouto.

Po studiu gymnázia jsem se rozhodla pro studium německé filologie. Na vysoké škole jsem si němčinu zamilovala ještě víc a během studia se stala mou prací.

Angličtina mě provází již od dětství, a to jak ve formě odborných předmětů v anglickém jazyce, tak i ve volném čase formou seriálů a filmů.

Jak učím

Učit jazyky jsem začala v 16 letech, kdy jsem většinu času po vyučování seděla v knihovně a pomáhala s přípravou mladším žákům.

Hodiny jsou různorodé a zaměřené na všechny aspekty jazyka – mluvení, slovní zásobu, porozumění textu i poslech. Během hodin se zaměřuji na vše, co by se Vám mohlo v každodenním životě hodit. Není mým cílem Vás drtit gramatiku, kterou nikdy nepoužijete. Za daleko důležitější považuji, abyste dokázali reagovat na běžné situace, které Vás potkají na pracovišti, v obchodě, u doktora nebo jste zvládli obávaný test ve škole.

Máte pocit, že na učení jazyků nemáte čas? Učit se nemusíte vždy jen z pohodlí domova, ale i ze zaměstnání nebo dovolené. Gramatika se dá vysvětlovat i přes Whatsapp hovor na benzínce, konverzovat se dá i po cestě dálkovým autobusem nebo při řízení kamionu – i toto jsou situace, kdy jsem učila časově vytíženější studenty.

Standardně učím formou 50minutové lekce, ale nabízím také možnost 15minutového tréninku nebo jazykového mentoringu pro samouky.

Vše, co potřebujete k výuce, je připojení k internetu a chuť se učit.

Co mám ráda

Když se nevěnuji cizím jazykům, ráda cestuji a poznávám jiné kultury. Cesty velmi ráda plánuji a vyhledávám místa, která pohladí nejen mou duši, ale i žaludek.

Kromě plánování cest si libuji v plánování a organizace úplně všeho, a to až do té míry, že úklid a přeorganizování bydlení patří mezi můj nejoblíbenější a nejčastější způsob prokrastinace.

Moc ráda čtu. I když mám Reading List dlouhý minimálně na pár let dopředu, někdy mé plány končí mezi Netflixem a Youtube.

V rámci anglického a německého jazyka se pořád vzdělávám – a to nejen v oblasti zefektivnění výuky a v rámci jazyků, třeba když objevuji nová zajímavá slovní spojení a kulturní vazby, ale také ale také v souvisejících technických a organizačních oblastech, což jistě oceníte hlavně u samostudia a online kurzů.

Pár střípků z osobního života